V petek, 13. septembra 2024, smo z učenci 1. triletja izvedli prvi športni dan v tem šolskem letu. V okviru dogodka smo obiskali Osnovno šolo Adama Bohoriča Brestanica, kjer smo se spoznali z različnimi športi, ki jih ponujajo posavska društva na naših šolah. Učenci so bili razdeljeni po postajah glede na razrede, kjer so imeli priložnost preizkusiti različne športe, med njimi  rokomet, nogomet, odbojko, tenis, tajski boks, atletiko in košarko ter tudi šah. Spoznali smo osnove speedwaya, vozili smo se s kajaki in se preizkusili v igri fižolovka. Glasbeno in plesno so nas navdušili v mini kraljestvu in v Plesnem klubu Lukec. Športni dan je obogatil naše znanje o športu in promoviral zdrav življenjski slog. Morda dobimo celo novega Benjamina Šeška ali Janjo Garnbret.